Moissanit
V krátkosti čo by ste potrebovali vedieť o Moissanite:
Je veľmi podobný diamantu čo vlastnosťami, tak aj výzorom.
Jeho tvrdosť je 9,5 stupňov Mohsovej stupnice z desiatich. Tvrdší je už len diamant. Prečo by vás to malo zaujímať? Čím tvrdší kameň je, tým vám dlhšie ostane krásny, lesklý, (nepoškriabe sa).
Lom svetla má moissanit dokonca farebnejší ako diamant.
A čo je pre nás ešte zaujímavé? Moissanit je oproti diamantu lacnejší (hlavne vo väčších veľkostiach).
My dodávame naše šperky s firemným certifikátom, kde máte napísané akej kvality kameň je.
Kvalita Moissanitu sa určuje podľa rovnakej stupnice ako diamant...teda farba, čistota.....

Čo je Moissanite?
Moissanit je drahokam zrodený z hviezd. Prvýkrát ho objavil v roku 1893 francúzsky vedec Henri Moissan, ktorý neskôr získal Nobelovu cenu za chémiu. Objavil mikroskopické častice drahokamu, ktorý by nakoniec niesol jeho meno v Arizone, v kráteri vytvorenom meteoritom, ktorý spadol na Zem. Spočiatku si myslel, že objavil diamanty, ale neskôr zistil, že kryštály sú zložené z karbidu kremíka.
Prírodný moissanit je neuveriteľne vzácny, takže dnes dostupný moissanit sa vyrába v laboratóriu. Po mnohých rokoch pokusov a omylov boli častice, ktoré Moissan objavil, úspešne syntetizované a vytvorili tak jeden z najžiarivejších drahokamov na svete.
Moissanit, označovaný ako diamantový simulant, je navrhnutý tak, aby vytváral ilúziu podobnosti s diamantmi, ale je kompozične a vizuálne úplne odlišný od skutočného diamantu. Trvanlivosť, lesk a farba týchto dvoch drahokamov sú celkom odlišné. Jednou spoločnou vlastnosťou diamantov aj moissanitov je, že oba sú veľmi dobrými tepelnými vodičmi.
Moissanit vs. diamant
moissanit diamant
Trvanlivosť
Drahé kamene sa merajú na Mohsovej stupnici tvrdosti, ktorá hodnotí schopnosť drahokamu odolať poškriabaniu povrchu.
Na Mohsovej stupnici sú drahé kamene Moissanite 9,25 na Mohsovej stupnici tvrdosti, takže sú vhodné na každodenné nosenie. Diamanty sú najtvrdším známym minerálom a dostávajú 10 na Mohsovej stupnici tvrdosti. Vďaka tomuto výnimočnému skóre sú diamanty veľmi odolné a ideálne na každodenné nosenie. To prispieva k ich popularite ako centrálnych drahokamov zásnubných prsteňov.
Brilantnosť
Brilantnosť sa vzťahuje na vzhľad svetla odrazeného od vnútra drahokamu.
Moissanity vykazujú iný druh lesku ako diamanty, pretože ich fazetový vzor je odlišný. Niektorí milujú ohnivé dúhové záblesky vyžarované moissanitmi, no iní majú pocit, že zvýšená brilantnosť moissanitu môže vytvoriť efekt "disco gule", najmä na slnečnom svetle. Čím väčší je moissanit, tým je pravdepodobnejšie, že rozdiel bude viditeľný. Moissanit má index lomu od 2,65 - 2,69, čo je viac ako prírodný diamant. Odlišný typ lesku umožňuje rozlíšiť moissanit od diamantu. Diamanty odrážajú svetlo tromi rôznymi spôsobmi. Biele svetlo odrazené späť sa označuje ako brilancia, zatiaľ čo dúha farieb lomená diamantom sa označuje ako disperzia. Povrchová iskra diamantu, známa ako scintilácia, je tretím typom návratu diamantového svetla. Kombinácia týchto troch dodáva diamantom ich povestný lesk.
Farba
Farba je prirodzená farba alebo nedostatok farby viditeľnej v drahokame.
Zatiaľ čo moissanity sú označené ako "bezfarebné", drahokamy môžu v určitých svetlách stále vyžarovať žltý alebo sivastý odtieň. Aj tu platí, že čím väčší je moissanit, tým výraznejšia je farba. Bezfarebný diamant, či už prírodný alebo vytvorený v laboratóriu, má prirodzenú farbu tela, ktorá neobsahuje žiadne stopy žltej, hnedej alebo šedej, výsledkom čoho je oslnivý, jasne biely vzhľad.
Cena
Pri rovnakej veľkosti pri pohľade zhora majú moissanity dramaticky nižšiu cenu ako diamanty tejto veľkosti. Moissanitové drahokamy sa zvyčajne líšia cenou iba v závislosti od veľkosti a od toho, či ide o kameň Premium alebo Super Premium. Ceny prírodných diamantov a diamantov vytvorených v laboratóriu sa líšia v závislosti od tvaru, karátu, brusu, farby a čistoty. Diamanty vytvorené v laboratóriu sú cenovo dostupnejšie ako prírodné diamanty.
Súrcing
Pretože moissanity sú vytvorené v laboratóriu, sú príťažlivou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú drahokam šetrný k životnému prostrediu, pretože nevyžadujú žiadnu ťažbu. Ideme nad rámec súčasných priemyselných štandardov a ponúkame tak diamanty Beyond Free™, ktoré boli vybrané pre ich etický a environmentálne zodpovedný pôvod, ako aj diamanty vytvorené v laboratóriu, ktoré sú eticky pestované s minimálnym dopadom na životné prostredie. Zistite viac .